Żwirek dla kota – najistotniejsze informacje, które musisz wiedzieć

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotka to wówczas potrzebne wyposażenie kuwety. Są różne warianty żwirków dla kotów. Dowolny z nich nadaje się również do kuwety odkrytej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kota posiada taki mankament, iż nie wolno do końca uniknąć jego rozpraszaniu nieopodal kuwety tudzież rozsiewaniu po mieszkaniu przez kotka.
zobacz ofertę żwirków silikonowych https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla pupila?

Lekko jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piasek. Jednakże na rynku są dostępne przeróżne żwirki dla kotów, dużo dostępniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają zwyczajny piach. Są nieodzowne dla kotów, które notorycznie idą na zewnątrz i także lubią grzebać w ziemi. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Wszak taki żwirek dla kotka strasznie szybko zaczyna odstraszająco pachnieć, albowiem niestety nie ma możliwości rozdzielenia żwirku zatrutego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada postać niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Aczkolwiek owy większy i grubszy jest niewiele funkcjonalny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryłka, którą można sprawnie usunąć z kuwety bez potrzeby wymiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe lub aromatyczne. Wybór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, świetne żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można usuwać nieczystości na bieżąco, oraz cały żwirek uzupełniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotka jest niewiarygodnie skuteczny.

Jeżeli go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym miejscu, żeby woda z moczu prędko odparowała. Niezmiernie znane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, można usuwać go do ubikacji. Taki żwirek idealnie neutralizuje aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprasza się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne absorbery aromatu oraz neutralizatory, jakie można dołączać w ograniczonej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że zawierają zarazem właściwości dezynfekujące.