Przybory dla dużego psa – czy warto pozyskać legowisko dla małego psa?

Sportowe szelki dla psiaka

Z psiakiem możemy uprawiać rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie potrzebuje to być od razu specjalistyczny sport, biegać czy jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego pomocne będą charakterystyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również polski producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla czworonoga skonstruowane są tak, by dostarczyć psiakowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej męczących sportów wolno używać szelek dla pieska zaprzęgowych, jednakże mądrze jest stosować specyficzne szelki przeznaczone do gonienia z czworonogiem bądź jazdy na rowerze.
wybierz legowisko dla swojego czworonoga https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer robi prócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania przeróżnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki super dopasowane do figury czworonoga, umożliwiają ochronę szyi i także pleców. Nie przemieszczają się w czasie ruchu i dodatkowo nie przynoszą otarć. Szelki dla czworonoga Line mogą być używane zarówno na co dzień, zwłaszcza do długotrwałych spacerów. Są więc to szelki nadające się znakomicie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla psiaka to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to zespolenie tradycyjnych szelek typu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa jednocześnie znakomicie sprawdzają się w dogtrekkingu, aczkolwiek wolno trenować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można niezwykle dobrze dobrać do kształtów psa, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozdzielają równomiernie siłę, z jaką psiak ciągnie, umożliwiając mu na komfortową i także wydajną pracę tudzież prostotę ruchów. Szelki dla psa Speed są bezpieczne i dodatkowo elastyczne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do przypinania psa na spacer, drugie do przyczepiania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze lub długiej podróży.

Firma Sali produkuje również doskonałe szelki dla psiaka „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Przeznaczone są dla piesków, które zbyt silnie nie ciągną i dodatkowo doskonale postępują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla pieska sportowe to również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas dodatkowo wielofunkcyjne szelki, wolno nakładać je psiakowi na regularne spacery, i ponadto stosować przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z psem. Szelki dla psa Front Range są bezproblemowe w regulacji i bezpieczne, ich korzyścią jest zarówno ekspresowe i także proste zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podnosi bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, i kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli pragniemy uprawiać sport z psem potrzebujemy wybrać dla niego odpowiednie, wygodne i dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.