Czy drapaki dla kota są korzystne?

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to wówczas jego prawdziwy nawyk i podświadomy sposób na pozbycie się zamarłej, zbytecznej tkanki. Jeżeli Twój kot posiada tendencję do drapania rozmaitych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi oraz meble, wyjściem może stanowić dopasowany do jego potrzeb drapak.
Jedne typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, a asortyment jest niewątpliwie szeroki. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są powszechne reguły wybierania tego typu akcesoriów także w jaki sposób dokonać prawidłowego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Kotek ścierając pazurki wykorzystuje do tego wielką część swojej siły, zaś cielsko wygina w głęboki łuk. Takie przyzwyczajenie wywołuje, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim stały, tak aby nie zagroził swemu kotu. Idealnym wyjściem są np. moduły umocowane do ściany, jakie dźwigają ogromny wpływ i także tworzą znakomitą ofertę, chociażby dla dużych kotów. Selekcjonując drapak przetestuj, czy jest podtrzymany na ciężkiej podstawie i dodatkowo czy część wewnętrzna porządnie przylega do gleby.
Dokonując przesiewu weź pod rozwagę wymagania producenta, co do owego, dla jakiej wielkości kota przeznaczony jest określony przedmiot. Im cięższy jest nasz zwierzak, tym silniejszy napór wywrze podczas ścierania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być niewątpliwie bezpieczny.

Dopasowana wysokość

Obojętnie od tegoż, czy kupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, albo zamawiasz go online, pamiętaj by przystosować jego rozmiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być przystosowana do wielkości kota, tak ażeby mógł on naprostować łapki i wyciągnąć ciało. Koty rasy dużej chcą profesjonalnych, dużych wyposażeń, jakie spełnią ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się znanym artykułem; możemy ponadto kupić drapak, jaki będzie rósł zgodnie z nim.

Jakość i wykorzystane materiały

Jeśli drapak ma nam sprzyjać dłuższy czas, musi być skonstruowany spośród wysokiej jakości produktów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który wspaniale toleruje styk z kocimi szponami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, że na materiale nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje mnóstwo rodzajów drapaków w rozmaitej formie. Owe najzwyczajniejsze to deska przewiązana dodatkowym sznurem, nadzwyczaj kosztowne wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są też drapaki, wykonane tak, iżby wykonywać jednocześnie
funkcję łóżka i które obite są silną, lecz miękką gąbką.
zamów kotu drapak online https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być zarówno śliczny, jak i funkcjonalny. Taki przedmiot może się stać ozdobą pomieszczenia i także atrakcyjnym terenem zabaw dla naszego kota. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, lecz są także łóżkiem i dodatkowo miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, gdy posiadasz parę kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, oraz nawet używać drapak do wspólnych igraszek.
Duży asortyment rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, iż dowolny posiadacz pupila odszuka w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego wymagania i wywoła radość kotka.