Akcesoria dla kotów – które warto kupować? Zabawki dla kotów

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Prawdopodobnie każdy przynajmniej raz zauważył kotka który wyłożonymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu szczególnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a chociażby dywan. Reagujemy wówczas często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród oczywistych rzeczy, jaką musi robić każdy duży kotek I nie chodzi tutaj akurat o ostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy kotek ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Zostawia też ślady szponów na przedmiotach, jednocześnie w celu zakomunikowania, iż to jego teren. Gdy pupil w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas sygnał, że coś go trapi Drapak dla kota położony w pomieszczeniu umożliwi ustrzec przed zniszczeniem nasze fotele.
kliknij aby kupić zabawki dla kotów

Drapaki dla kota dają naszym kotkom komfort, są wielce przydatne zwłaszcza kotom żyjącym nieskończenie w mieszkaniu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kot rozpręża mięśnie, natomiast na znacznie poszerzonych drapakach ma możliwość do wysoce złożonych uciech. Prawidłowo jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, ażeby uratować przed podrapaniem stołki albo sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Przeważnie kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie żyją właściciele, stąd ofiarą może paść leżanka w salonie. Kotki ubóstwiają również znaczyć swoje terytorium blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne obce zwierzę, na przykład innego pupila.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najokazalsze, ustawione w nieprawidłowym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia a może służyć kotu jak przytulne pole do drzemki. Jest to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są także drapaki dla kotów w formie drewnianego palika, postawionego na płytce prosto albo pochyło, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są bardziej rozbudowane, wyszukane, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na posadzce albo być przyczepiony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt i dla hodowli, a jeszcze drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest szalenie potężna, mają one najróżniejsze kształty, posiadają różnorakie funkcje oraz akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym smakiem również upodobaniami kotów. Jeśli pupil kocha dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest aktywny i dodatkowo lubi skakać, z pewnością uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie